Skip Navigation LinksUNEGO > Reference > Domácí > Chata Kohútka - Beskydy

Chata Kohútka - Beskydy

Horská chata Kohútka se nachází v Javorníkách na moravsko-slovenském pomezí ve výšce 917 m.n.m. Nádherná hřebenová trasa vhodná a pro horská kola otevírá překrásný rozhled na Beskydy, Jeseníky, Malou a Velkou Fatru a Martinské Hole. Nedaří-li se počasí, můžete navštívit valašské muzeum ve Velkých Karlovicích, sklárnu v Karolínce, Vsetínský zámek nebo Rožnovský skanzen.

Přímo u chaty se můžete vykoupat ve dvou bazénech nebo navštívit saunu, solárium, stolní tenis, ruské kuželky a gril. V nabídce je také ubytování. Kdo nerad sportuje může jen tak odpočívat v klidu krásné přírody a nebo třeba ochutnat borůvkové koláče nebo knedlíky od naší babičky. V zimě lyžaři jistě ocení velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné,ale také pro začátečníky. A pokud nám není příroda nakloněna , jsou svahy zasněženy sněhovými děly.

Solární systém I

Obr.4: Soustava tvořena 10 ks plochých kolektorů TS 300 o aktivní ploše 17,5 m2 . Ohřev TUV 2x500 l, dohřev el. energií. V budoucnu rozšíření na ohřev Whirpoolu.

Solární systém II

Obr.4: Soustava tvořena 6 ks plochých kolektorů TS 300 o aktivní ploše 10,5 m2 . Předehřev a ohřev TUV 180 l a ohřev bazénu - venkovní s překrytím mobilní polykarbonátovou střechou.
Obr.5: Kohútka
Je nutné zdůraznit, že přes téměř žádnou podporu alternativních zdrojů ze strany státu se najdou lidé, kterým přes nepříliš ekonomicky zajímavou alternativu, záleží na doplnění mozaiky celkového zlepšení životního prostředí a za to jim patří velký obdiv a dík.