Skip Navigation LinksUNEGO > Reference > Domácí > Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Dne 17. srpna 2001 byl předán do užívání AQUAPARK ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zábavní,sportovní a odpočinkový komplex,který bude postupně dále rozvíjen do konečné podoby, se prezentuje z pohledu tepelného hospodářství několika prioritami.

V České republice se jedná o největší venkovní sezónní plavecké zařízení s ohřívanou vodou, s min.teplotou 25°C, vyhřívanou tepelnými čerpadly české výroby, vzduch-voda, v kombinaci se solárním ohřevem teplé užitkové vody pro potřebu areálu.

Dodání,projekci,montáž a zprovoznění provedla firma Unego® - J.Utíkal ve spolupráci s dodavatelskými firmami.

Pro ohřev bazénové vody objemu 1500 m3 jsou instalována tepelná čerpadla ( TČ ) typu TCLM - vzduch - voda ,výrobce PZP - KOMPLET s.r.o., Semechnice, z nichž je část určena i pro topné období na temperaci prostoru strojovny bazénu.

Věříme, že představenstvo města Frenštát pod Radhoštěm provedlo správnou volbu použít špičkové materiály spolu s alternatívními zdroji energie,čímž dokázalo,že ochrana životního prostředí, spolu s úsporami energií, jim není cizí a lhostejná!!
Obr. 1: Frenštát pod Radhoštěm

Průměrný topný faktor TČ v době provozu bazénu je 4,5 - 5.Tím výrazně klesne energetická i finanční náročnost na udržování požadované teploty vody v bazénu oproti jiným "klasickým"zdrojům.

Pro ohřev teplé užitkové vody (TUV) objemu 2500 l byly použity špičkové ploché kolektory TS 202 o aktivní ploše 35 m2.Při nedostatku slunečního svitu je možné AKU dohřívat pomocí el. energie.

Obr. 2: Frenštát pod Radhoštěm - kompletni pohled

Energetickou prioritu podtrhlo materiálové provedení celého plaveckého komplexu použitím nerezového plechu,který dává neopakovatelný charakter kvality a hygienické čistoty. Dodavatelská firma: Berndorf - baederbau s.r.o. cz., 0602/596350

Obr.3:Pohled na výparníky - celkem 12 ks
Obr.4: Výparníky
Obr.5: Solární systém na ohřev TUV - 2500 l, 20 ks TS
Obr.6: Pohled na dvojici tepelných čerpadel - určených i pro provoz v topném období teperace strojovny, celkem 6ks TČ - TCLM - 33,3p