Skip Navigation LinksUNEGO > Reference > Reference 2009

Souhrn projektů v roce 2009

 1. Horský penzion „Chalupa u Pramene“ II. etapa

  Horský penzion rozšířil v průběhu roku 2009 svou ubytovací kapacitu a technické zázemí, a tím také nutnost instalace nového energetického zdroje. Majitelka opět vsadila na již ověřený zdroj z I. etapy – tepelné čerpadlo vzduch – voda od firmy PZP Semechnice. Nový typ HP3AW – 36SB zajistí tepelnou energii i pro budoucí rozšíření kapacity penzionu, včetně předehřevu vody. Dohřev vody je pomocí vakuových trubicových kolektorů. Fotovoltaické panely vypomáhají v dalším snížení nákladů provozu penzionu „Chalupa u Pramene“.
  Chalupa u Pramene Chalupa u Pramene2 Chalupa u Pramene3
 2. RD – Lutín

  Majitel do svého pasivního domu pořídil vysoce účinné solární vakuové trubicové kolektory SANMAX 15T na ohřev vody, přitápění, vytápění a VZT. Kombinace s AKU-915 l, podlahovou topnou soustavu a VZT s rekuperací tepla zajišťuje efektivní provoz. Energetické přebytky solárního systému v letním období jsou jednoduše „utráceny“ v chladiči solární soustavy L-TGT. Atypické umístění nad střešní konstrukcí.
  RD – Lutín
 3. RD – Samotišky u Olomouce

  Majitel k celkové energetické rekonstrukci staršího RD použije solární systém, jež slouží k ohřevu vody, vody externího bazénu s polykarbonátovým překrytím (není možné využít k chlazení solárního systému v letním období), přitápění a vytápění v kombinaci s plynovým kondenzačním kotlem GEMINOX. Jsou použity špičkové vakuové trubicové kolektory SANMAX 15T. Solární systém je vhodné v budoucnu rozšířit.

  Energetické přebytky solárního systému v letním období jsou eliminovány v chladiči solární soustavy – L – TGT, atypické umístění na střešní konstrukci.
  RD – Samotišky u Olomouce RD – Samotišky u Olomouce2
 4. RD – Litomyšl

  Solární soustava ze špičkových trubicových vakuových kolektorů SANMAX 15T slouží k ohřevu vody, ohřevu vody v externím bazénu s polykarbonátovým krytem, přitápění a vytápění RD. Kombinace s plynovým kondenzačním kotlem BUDERUS.

  Eliminace letních přebytků solárního systému je pomocí 2ks solárních chladičů L – TGT, atypické umístění nad střešní krytinou.
  RD – Litomyšl RD – Litomyšl2
 5. RD – Šternberk u Olomouce

  K již 9 roků provozovanému solárnímu systému v kombinaci s elektrokotlem je instalováno nové tepelné čerpadlo vzduch – voda – od firmy PZP Semechnice HP3AWX 10H, které dále výrazně sníží již tak nízké provozní náklady RD. Současně byly instalovány i dva kusy větracích jednotek s rekuperací tepla a vlhkosti Lossnay VL-100, z nichž jedna jednotka je řízena pomocí čidla CO2.
  RD – Šternberk u Olomouce RD – Šternberk u Olomouce2
 6. Horský hotel „JAVOR“ Dolní Malá Úpa, Krkonoše

  Investor provádí „totální“ tepelně – technickou rekonstrukci horského hotelu. Nadstandardní aplikace tepelné izolace, výměna původním oken za nová s izolačním trojsklem a další stavební úpravy nad obvyklý rámec v ČR. Spolu s instalací solárního systému 20m2 vakuových trubicových kolektorů na ohřev vody a 2ks tepelných čerpadel vzduch – voda HP3AW 36SB od firmy PZP Semechnice na vytápění objektu a předehřev vody, výrazně sníží stávající vysoké provozní náklady a současně zvýší úroveň tepelné pohody hostů i personálu.

  Další rozvíjení v oblasti wellnes centra jako součást nabídky hotelu JAVOR.
  Horský hotel JAVOR Horský hotel JAVOR2