Skip Navigation LinksUNEGO > Reference > Reference 2016

Souhrn projektů v roce 2016

Novostavba rodinného domu ve Velké Bystřici u Olomouce

Nízkoenergetická stavba RD, zdrojem energie je špičkové tepelné čerpadlo vzduch – voda 3HPAWX – 10-ECO (A++) od PZP HEATING a. s. Topná soustava nízkoteplotní – podlahová soustava v celém RD. TČ zajišťuje i celoroční předehřev a ohřev TV. Dodána i decentrální větrací jednotka s rekuperací tepla LOSSNAY VL-100-U5-E, která zajišťuje výměnu vzduchu v hlavním obytném prostoru kuchyň, jídelna a obývací pokoj. UNEGO – komplexní realizace ÚV, PD, MaR, tepelně-stavební koncepce RD.

Novostavba rodinného domu ve Velké Bystřici u Olomouce

Přístavba obytné zimní zahrady ke stávající stavbě RD v Praze – Libni (Libeř)

Zimní zahrada vytápěna podlahovou soustavou, stávající RD vytápěn nízkoteplotními radiátory. Nově je zdrojem energie špičkové tepelné čerpadlo vzduch – voda 3HPAWX – 10 ECO (A++) od PZP HEATING a. s. Do soustavy jsou napojena i krbová kamna s teplovodním výměníkem. Topná soustava nízkoteplotní – podlahová a radiátorová. TČ zajišťuje i celoroční předehřev a ohřev TV. UNEGO – realizace podlahové soustavy, TČ, MaR.

Přístavba obytné zimní zahrady ke stávající stavbě RD v Praze – Libni (Libeř)

Rodinný dům v Toveři u Olomouce

Stávající solární systém dodaný f. UNEGO před 10 roky, který slouží k ohřevu vody, přitápění, vytápění a ohřevu bazénové vody externího bazénu, byl doplněn o 2ks solárních chladičů typu L-P.

Důvodem změny zapojení byla instalace polykarbonátového krytu nad vodní hladinou, jež výrazně snižuje energetické ztráty bazénu, a tudíž bazén přestane plnit funkci „chladiče“ solárního systému v letním období.

UNEGO – změna zapojení sol. systému, 2ks chladičů L-P, MaR.

Rodinný dům v Toveři u Olomouce Rodinný dům v Toveři u Olomouce